Home » Kampionati Spanjoll » Konfirmohet gripi i derrit te trajneri i Atleticos

Konfirmohet gripi i derrit te trajneri i Atleticos

Quique Sanchez FloresTë hënën mbrëma ishte njoftuar se ekzistonte dyshimi që trajneri i Atletico Madridit, Quique Sanchez Flores, të jetë i infektuar nga virusi A/H1N1, ndërsa testet më të reja e kanë konfirmuar këtë gjë.

Ish-trajneri i Benficas dhe Valencias nuk ishte ndier mirë të hënën dhe për këtë arsye kishte munguar në fushën stërvitore, ndërsa tani, sipas informatave të klubit, analizat kanë konfirmuar se Sanchez Flores vuan nga gripi i ri.

Ende nuk është caktuar data e kthimit të tij në punë, por është e sigurt që do të mungojë në ndeshjen kundër Deportivo La Corunas. /Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni