Home » Futboll » Konfirmohet, Gerrard do ta vazhdojë karrierën në Amerikë

Konfirmohet, Gerrard do ta vazhdojë karrierën në Amerikë

konfirmohet-gerrard-do-ta-vazhdoj-euml-karrier-euml-n-n-euml-amerik-euml_hdPërmes një postimi në Twitter, klubi i Liverpoolit ka njoftuar se Steven Gerrard do ta vazhdojë karrierën në Amerikë.

Legjenda e Redsave konfirmoi se nuk do të luajë për ‘Të Kuqtë’ pas këtij sezoni duke e quajtur këtë si vendimin më të vështirë në jetën e tij.

Disa klube u aktivizuan menjëherë për të kërkuar shërbimet e anglezit, ndërsa edhe MLS u përmend si opsion i mundshëm.

Dhe tash është konfirmuar. Gerrard do ta vazhdojë karrierën në Major League Soccer.

Ai pritet të kthehet në Anfield pas disa vitesh si pjesë e stafit trajnues.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni