Home » NBA » Kobe Bryant e nis me mrekulli vitin 2010

Kobe Bryant e nis me mrekulli vitin 2010

Kobe Bryant ka qenë heroi i natës së parë të Ligës NBA në vitin 2010 për arsye të edhe një gjuajtje krahas zërit të sirenës që shënon fundin e ndeshjes – Lacersat mposhtën Sacramenton m rezultat 109:108.
Dhuratën e vitit të ri Brayant e paketoi me 39 poena, 5 asistime dhe 5 kërcime nën kosh.

Për këtë suskes ka merita edhe Lamar Odom, i cili pati efikasitetin më të mirë në këtë sezon – 20 poena e 10 kërcime, ndërsa double-double pati edhe Gasol me 17 poena e 16 kërcime.
Përfundim dramatik dhe kthesa pati edhe ndeshja ndërmjet Atalantës e New Yorkut, në të cilin u desh të luhej vazhdimi prej 5 minutash që u takoi Nicksave dhe përfundoi me rezultat 112:108.

Rezultatet:

LA Lacers – Sacramento 109:108
Atlanta – New York 108:112 (99:99)
Minessota – Orlando 94:106

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni