Home » Futboll » Kluivert u bë trajner

Kluivert u bë trajner

patrick-kluivertIsh reprezentuesi holandez dhe sulmuesi i shumë skuadrave evropiane, 33-vjeçari Patrick Kluivert, tashmë ka marrë edhe diplomë të trajnerit të futbollit.

Kluivert karrierën e tij prej futbollisti e përfundoi në stinorin 2007/08 në skuadrën franceze Lille. Më herët ka luajtur për Ajaxin, Milanin, Barcelonën, Newcastle, Valencinë dhe PSV.

Pas përfundimit të karrierës kishte shprehur dëshirën që të merret me zejen e trajnerit dhe iu bashkua punës për këtë gjë në AZ Alkmaar. Punën praktike e ka kryer në Akademinë e futbollit të skuadrës PSV.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni