Home » Boks » Kliçko thotë se Haye është i papjekur

Kliçko thotë se Haye është i papjekur

vladimir_kliqko200-1Kampioni i botës në peshat e rënda, boksieri ukrainas Vladimir Kliqko e ka vlerësuar si të papjekur boksierin britanik, David Haye, gjatë një interviste në Berlin.

Kliçko, i cili është kampion në tri versione IBF, IBO dhe WBO, ka thënë se Haye nuk është një sfidë e vështirë për të.
Britaniku, i cili para dy javësh fitoi titullin e kampionit në WBA, duke e mposhtur boksierin rus, Nikolaj Valuev, është në kërkim të një dueli me njërin nga vëllezërit Vladimir dhe Vitali Kliçko.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Kliçko thotë se Haye është i papjekur "

 1. alia says:

  ooo Kliqkovi ko me ja prish mushknit ktij majmunit zezak,me pas boxu ky vitali e kish mujt meniher ne rundin e pare apo te dytin,e ky vlladimiri oshta pak ma i ngadalshum edhe pse of cours fitorja eshte tek kliqkovi!………

Komentoni