Home » Futboll » Kasami gëzohet me lot në sy

Kasami gëzohet me lot në sy

kasamiTë gjithë futbollistët e Zvicrës U-17 iu gëzuan fitores dhe asnjëri nga ta nuk ka mundur t’i përmbahet lotëve të kësaj fitoreje historike dhe që ua solli titullin e parë të kampionit të botës U-17 në futboll.

Në fotografi shihet edhe Pajtim Kasami, një futbollistë që luan në pozitën e mesfushorit, i fuqishëm, i shpejt dhe gjithnjë i rrezikshëm për portën rivale.

Futbollisti Kasami së bashku me dy futbollistë të tjerë shqiptarë: Frederik Veseli e Granit Xhaka, vazhdimisht ishin titullarë dhe ndër më të mirët në fushë.

Në taborin e kombëtares së Zvicrës ishte një kremte e madhe, e cila gjatë do të mbahet mend për arsye se as vet nuk e kanë pritur suksesin e arritur në një konkurrencë tejet të fortë./botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni