Home » Futboll » Kandidatët për Topin e Artë

Kandidatët për Topin e Artë

151Revista “France Football” ka publikuar listën e shkurtë me dhjetë të nominuarit të cilët konkurrojnë sivjet për të fituar çmimin prestigjioz- Topi i Artë (Ballon d’Or).

Ata janë: Didier Drogba (Bregu i Fildishtë, Chelsea), Samuel Eto’o (Kameron, Barcelona dhe Inter), Steven Gerrard (Angli, Liverpool), Zlatan Ibrahimovic (Suedi, Inter dhe Barcelona), Andres Iniesta (Spanjë, Barcelona), Kaka (Brazil, Milan dhe Real Madrid), Lionel Messi (Argjentina, Barcelona), Cristiano Ronaldo (Portugali, Manchester United dhe Real Madrid), Wayne Rooney (Angli, Manchester United), Xavi (Spanjë, Barcelona). /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni