Home » Kampionati Anglez » Kampioni nuk fali Hullin

Kampioni nuk fali Hullin

Manchester Unitedi, kampion në fuqi, nuk ka falur Hullin, duke i shkaktuar humbje me rezultat 3:1 në javën e 19-të premierligës angleze.

Hulli megjithëse ishte para shikuesve të vet, nuk i ndihmoi fare që ta sfidoi skuadrën gjigante siç është Manchester Unitedi. Rooney ka shënuar në minutën e 45-të për epërsinë 0:1, për ta barazuar Fagan në minutën e 59-të.

Manchester Unitedi dëshmoi forcën e vet në vazhdim të ndeshjes, duke kaluar në epërsi me golin e Dawsonit në minutën e 73-të dhe rezultatin përfundimtar e ka shënuar futbollisti Berbatov në minutën e 82-të.

Manchester më këtë fitore ruajti vendin e dytë me 40 pikë dhe mbetët vetëm dy pikë larg liderit, Chelesea.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni