Home » Basketbolli i Kosovës » Kaçaniku transferohet në Darussafaka

Kaçaniku transferohet në Darussafaka

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Yll Kaçaniku, burimet jozyrtare bënë të ditur se ka kaluar në radhët e skuadrës së elitës së basketbollit turk, Darussafaka.

Kaçaniku në pjesën vjeshtore ka qenë bartës i lojës së skuadrës kampione dhe me lojërat e tija ka qenë më meritori për titullin vjeshtor.

Merret vesh se skuadra turke i ka ofruar kushte të mira këtij basketbollistit, që një kohë ka luajtur edhe në skuadra të tjera turke, si në skuadrën Mersin. KB Sigal Prishtina do të jetë shumë e dobësuar pa këtë basketbollistë të dëshmuar.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni