Home » Kampionati Italian » Juventusi e mer Gagon

Juventusi e mer Gagon

gago-madridTorino, 16 dhjetor – Juventusi është nisur në ofensivë për të transferuar lojtarë cilësorë gjatë afatit kalimtar dimëror.
Nëse nuk do të arrij të blej me para lojtarë, atëherë solucioni tjetër është huazimi.
Kështu, Juve kërkon nga Real Madridi mesfushorin argjentinas, Fernando Gago, në formë huazimi.
Gago nuk është në planet e Pellegrinit, prandaj një transferim i mundshëm në Juventus do të ishte perfekt.
Jo vetëm kaq…Juventusi kërkon të përforcojë edhe repartin defanziv që është më i dobëti aktualisht.
Sipas burimeve italiane dhe gjermane, zonja e vjetër e shikon mundësinë e blerjes së mbrojtësit 31-vjeçar, Daniel Van Boyten.
Anëtari i Bayernit po kalon formë të mirë në klub, por a janë të gatshëm zyrtarët e gjigantit “bavarez” ta shesin gjatë afatit dimëror në Juventus, kjo është pikëpyetje e madhe.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni