Home » Kampionati Italian » Juventus më në fund fitoj dhe shkon në çerekfinale

Juventus më në fund fitoj dhe shkon në çerekfinale

Futbollistët e Juventusit më në fund shpërthyen duke e fituar ndeshjen me rezultat 3:0 ndaj Napolit kompakt.

Kjo fitore Juventusin e dërgon në çerekfinale të kupës së Italisë në futboll. Juventusi shkëlqeu me lojë dhe pa vështirësi shënoi fitore. Pas shumë thashethemeve se Juventusi mund të humb edhe këtë ndeshje, nuk doli i saktë ky parashikim nga laikët, por “Zonja e vjetër” triumfoi dhe dëshmuan se janë skuadër e fuqishme.

Diego ka shënuar në minutën e 24-të, pastaj Del Piero në minutën e 77-të dhe 82-të nga penalltia për fitoren 3:0. Në minutën e 82-të Napoli mbetet edhe pa një futbollist, pasi u ndëshkua më karton kuq futbollisti Contini. Catania e ka mposhtur si udhëtues me erzultat 2:1 Genoa. Kjo ka qenë edhe fitore e papritur e catanisë në terren të nxehtë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni