Home » Kampionati Italian » Juventus fiton dhe shkonë në vendin e dytë

Juventus fiton dhe shkonë në vendin e dytë

juventus_vs_regginaSkuadra e Juventusit nga Torino shënoi fitore me rezultat minimal 1:0 kundër Udineses, në ndeshjen e fundit të javës së 13-të të Serie A të Italisë në futboll.

“Zonja e Vjetër” më këtë fitore kalon në vendin e dytë në tabelë me 27 pikë të fituara dhe mbetët pesë më pak se lideri, Interi. Juventus me 27 pikë futi përfundi skuadrën e Milanit që ka 25 pikë.

Grosso shënoi në minutën e 51-të për fitoren e Juventusit. Udineze u përpoq me të gjitha forca të barazoi rezultatin, por mbrojtja e skuadrës vendase ishte e pathyeshme. Udinese zë vendin e 14-të me me 15 pikë të tubuara.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni