Home » Euro 2016 » Jep dorëheqjen trajneri i Armenisë

Jep dorëheqjen trajneri i Armenisë

 Jep dorëheqjen trajneri i ArmenisëPas fitores 2-1 ndaj Armenisë, ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen trajneri i palës kundërshtare.

Portali Albeu bën me dije se Federata ka pranuar dorëheqjen e trajnerit armen, ndërsa ai ka bërë me dije se ka mbetur i zhgënjyer nga rezultati i kombëtares armene.

“Erdha tek Kombëtarja me qëllim Euro 2016”, ka thënë me tej ai, duke justifikuar vendimin e marrë. Përmbysja e rezultatit dhe fitorja 2-1 ndaj Armenisë, i ka hapur rrugë realizimit të ëndrrës kuqezi, për të marrë pjesë për herë të parë në një Kampionat Europian.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni