Home » NBA » James shënon 40 pikë në fitoren ndaj Pacers-ave

James shënon 40 pikë në fitoren ndaj Pacers-ave

lebron-james-son-pictureYlli i Cleveland-it, LeBron James, ka shënuar pikët më të larta të sezonit, 40 gjithsej, për të ndihmuar Cavaliers të shënojnë fitore 105-95 ndaj Indiana Pacers.

James kontribuoi edhe me nëntë kërcime dhe shtatë asistime për Cavaliers, të cilët ua shkaktuan Pacers humbjen e dytë radhazi. Qendra e Cleveland, Shaquille O’Neal, ka munguar edhe në ndeshjen e katërt radhazi, për shkak të lëndimit.

Danny Granger shënoi 19 pikë dhe nëntë kërcime, derisa Dahntay Jones shënoi 17 pikë për Pacers.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni