Home » Futboll » James – Do të jem në topform për finale

James – Do të jem në topform për finale

DavidJamesDavid James këmbëngul se ai do të përshtatet dhe do të jetë i gatshëm të luaj për Anglinë, për finalet botërore në verën e ardhshme të Kupës së Afrikës së Jugut.

Fabio Capello paralajmëroj James’in që të kthej gjatë javës, duke deklaruar se ai do të merrë vetëm lojtarët e përshtatshën të turneut prestigjioz.

Portier veteran Portsmouth’i pushoi në lojën që ata e humbën ndaj Brazilit në Katar në fundjavë, ai nuk luajti sepse pati një dëmtim në gju i cili e pengon atë nga trajnimi për dy ditë pas një ndeshje.

Megjithatë, James mbetet i qetsuar nga shqetësimet e plagosjes, duke deklaruar se nuk është asgjë serioze. Ai këmbëngul se ai është në gjendje të mirë që të luajë çdo javë./sportitotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni