Home » Futboll » Ja si duket Interi me Shaqirin dhe transferet tjera (Foto)

Ja si duket Interi me Shaqirin dhe transferet tjera (Foto)

ja-si-duket-interi-me-shaqirin-dhe-transferet-tjera-foto_hdInteri ka arritur të sigurojë firmën e Xherdan Shaqirit, që përbën transferin më të madh të klubit italian në vitet e fundit. Por, si duket formacioni me Shaqën titullar?

Shaqiri do të jetë lojtar krahu i lirë për të osciluar në mesfushën ofenzive me qëllim depërtimet, pasimet, harkimet dhe goditjet e fuqishme.

Ai do të ketë përkrahjen e Icardit në shënimin e golave, teksa edhe Podolski nga ana tjetër do të kontribojë me përvojën e tij.

Në mesfushë do të jenë Kovacic, Hernanes dhe Guarin, që janë edhe pjesa e fuqishme dhe kreative e Nerazzurëve.

Mbrojtja e Interit pritet po ashtu të forcohet në janar, ku në fazën defensivei pritet arritja e Paulinhos ose Lucas Leivas.

A do të jetë ky Inter sfidues deri në fund të sezonit dhe a do të arrijë kualifikimin në Ligën e Kampionëve? /Telegrafi/

formacioni

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni