Home » Kampionati Spanjoll » Ja mbretërit e golit në La Liga

Ja mbretërit e golit në La Liga

Nuk është as Lionel Messi as Cristiano Ronaldo. Aktualisht, mbret i golit në La Ligan spanjolle është Diego Costa.

Ylli i Atletico Madridit ka realizuar 10 gola deri tash, duke prirë në listën e golashënuesve në kampionatin spanjoll, edhe pse në xhiron e fundit nuk e gjeti golin. Vetëm prapa tij gjenden ylli argjentinas dhe ai portugez me nga 8 gola.

Ju ftojmë që përmes kësaj grafike t’i shihni golashënuesit më të mirë të ligës spanjolle deri tash.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni