Home » Liga e Kampionëve » Ja 16 skuadrat e kualifikuara në tetën e finales së Champions Leagua

Ja 16 skuadrat e kualifikuara në tetën e finales së Champions Leagua

champsleagueMe ndeshjet e sotme edhe përfundimisht dihen 16 skuadra që do të jenë në tetën e finales së Champions Leagua në futboll.

Ajo që ka befasuar për të keq ka qenë eliminimi i papritur i Liverpoolit dhe Juventusit, të cilët duhet të garojnë në Europa Leagua. Të gjitha skuadrat e kualifikuara në tetën e finales janë të forta. Ja skuadrat që siguruan biletat në tetën e finales: Chelsea, Manchester Unitedi, Arsenali (Anglia), Bordeauxi, Lyoni (Franca), Milani, Interi, Fiorentina (Italia), Barcelona, Reali, Sevilla (Spanja), Bayern, Stuttgart (Gjermania), Olympiakosi (Greqia), Porto (Portugalia) dhe CSKA (Rusia).

Pra, sipas kësaj Anglia përfaqësohet me tri skuadra, sikurse Italia e Spanja, me nga dy skuadra janë: Gjermania e Franca, me nga një skuadër Portugalia, Greqia e Rusia.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni