Home » Kampionati Italian » Inzaghi: Silva mbrojtësi më i mirë në botë

Inzaghi: Silva mbrojtësi më i mirë në botë

Sulmuesi i Milanit, Filippo Inzaghi, beson se bashkëlojtari i tij Thiago Silva, është mbrojtësi më i mirë në planet.

“Mendoj se Thiago është mbrojtësi më i mirë në botë, është mahnitëse sa i mirë është. Për të mirën e Milanit dhe si një bashkëlojtar, dëshiroj që ai ta përsërisë Baresin ose Maldinin”.

“Mendoj se ai është në rrugë për ta bërë këtë, edhe pse secili lojtar duhet të jetë vetvetja. Por pa dyshim, Thiago i takon elitës së lojtarëve, të cilët lindin ndoshta njëherë në një shekull”, ka deklaruar Pippo.

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni