Home » Kampionati Italian » Inzaghi: Sekreti i karrierës është pasioni

Inzaghi: Sekreti i karrierës është pasioni

Sulmuesi i Milanit, Filippo Inzaghi, ka thënë se pasioni është sekreti për karrierën e tij të gjatë dhe të suksesshme në futboll, ndërsa thotë se nuk do të dorëzohet përkundër faktit se shumë njerëz mendojnë që lëndimi i fundit është fatal për karrierën e tij.

“Sekreti është pasioni, pasioni për atë që bëj dhe për të cilën ndjej kënaqësi që nga fëmijëria. Fakti që unë kam dëshirë të madhe për të luajtur është mbështetje e madhe për mua”.

“Ndoshta kjo është arsyeja se pse edhe në moshën 37 vjeçare kam momente fantastike sikurse ndaj Real Madridit”, zbuloi Inzaghi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni