Home » Futboll » Interi kërkon vetëm fitore ndaj Empolit

Interi kërkon vetëm fitore ndaj Empolit

Interi kërkon vetëm fitore ndaj EmpolitTrajneri i Interit, Roberto Mancini, ka kërkuar nga të përzgjedhurit e tij që të vazhdojnë serinë e fitoreve edhe në duel me Empolin.

Nerazurët pas fitores kundër Genoas, edhe në sfidën e radhës kundër Empolit kërkon pikët e plota.

Tekniku italian mendon se skuadra e tij duhet të bëjë një ndeshe perfekte për të marrë rezultat pozitive kundër Empolit.

“Duhet të bëjmë një ndeshje pothuajse perfekte, kjo edhe sepse Empoli luan mirë futboll, ka një trajner shumë të zotin dhe ka një skuadër më disa lojtarë perfekte”, ka thënë Mancini.

Ai beson se skuadra e tij ka potencial që të marr rezultat të favorshëm në përballje me Empolin.

Në radhët e Interit në këtë ndeshje pritet të debutojë edhe mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni