Home » Kampionati Italian » Interi ipa ndalshëm

Interi ipa ndalshëm

Samuel-EtoKampioni aktual, Interi arkëtoi tri pikë të rëndësishme para dashamirëve të vet, duke e mundur me rezultat 1:0 skuadrën e Lazios, në javën e 17-të të Serie A të Italisë në futboll.

Eto’o si zakonisht edhe kësaj here ishte protagonist i fitores me golin e shënuar në minutën e 14-të të ndeshjes. Eto’o me bashkëlojtarë të tjerë e ruajtën këstë epërsi deri në minutën e 90-të ndeshjes dhe me këto tri pikë thelluan kryesimin në tabelë me gjithsej 39 pikë ose 8 më shumë se i dyti Milani.

Lazio renditet në vendin e 16-ta me vetëm 16 pikë.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati
Etiketat: , ,

1 Response to " Interi ipa ndalshëm "

 1. dreni says:

  interi shum i fort po ma i fort se reali ska

Komentoni