Home » Kampionati Italian » Interi interesohet për Gerrardin

Interi interesohet për Gerrardin

Për kapitenin e skuadrës së Liverpoolit, Steven Gerrard, është e interesuar skuadra kampione e Italisë, Interi nga Milani. Sipas gazetës Corriere dello Sport, Inter, dëshiron të angazhojë Gerrardin.

Nëse Liverpooli nuk arrin të kualifikohet për në Champions Leagua stinorin e ardhshëm, mund të ketë ndryshime në Anfield.

Atëherë Liverpooli do të humb një shumë të madhe të të ardhurave nëse nuk kualifikohen për në garën evropiane, andaj do të detyrohen të shesin disa prej yjeve si Fernando Torres, Javier Mascherano dhe Steven Gerrard. Interi ka ringjallur interesimin për Gerrard, pasi u përpoq ta angazhojë atë edhe në vitin 2005.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni