Home » Futboll » Interi i merr Lavezzin dhe Yaya Touren verës?

Interi i merr Lavezzin dhe Yaya Touren verës?

http://www.sportitotal.net/wp-content/uploads/2015/01/Interi1.jpgInteri tashmë ka bërë transferime të zjarrta këtë afat kalitar dimëror, por Nerazzurët po bëhen gati edhe për verës.

La Gazetta dello Sport po flet për dy mega transferime që mund të ndodhin në Giuseppe Meazza.

Eshtë ai i mesfushorit Yaya Toure që ka deklaruar tashmë se do të largohet nga klubi anglez Manchester City.

Dhe Yaya Toure i ka të gjitha kualitetet që i duhen edhe Interit për të përforcuar monumentalisht mesfushën.

Nga ana tjetër tashmë kanë filluar negociatat mes Interit dhe PSG-së për transferime të reja.

Po mendohet një shkëmbim mes Fredy Guarin dhe Ezequiel Lavezzit, pasi që klubi parizien ka nevojë për një mesfushor shkatërrues, teksa Lavezzi nuk ka minutazh të duhur te klubi francez.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni