Home » Futboll » Interi dhe Arsenali arrijnë marrëveshje për Podolskin

Interi dhe Arsenali arrijnë marrëveshje për Podolskin

interi-dhe-arsenali-arrijn-euml-marr-euml-veshje-p-euml-r-podolskin_hdInter dhe Arsenal kanë arritur marrëveshje për transferimin e Lukas Podolskit, raporton Gazzetta dello Sport.

“Brenda 24 orëve gjermani pritet të vijë në Milano për të kryer vizitat mjekësore. Në orët e fundit, Ausilio ka shkuar në presing me dirigjentët e Arsenal dhe ka bërë ofertën duke zhbllokuar situatën”, shkruan gazeta italiane, transmeton Inter.al.

Më herët edhe menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, e kishte konfirmuar se klubi është duke negociuar huazimin e Podolskit.

Sulmuesi gjerman mendohet se ka ulur kërkesat e tij dhe kjo e ka lejuar Ausilion të ngushtojë diferencën për një milionë e gjysmë mes kërkesës së Topçinjve dhe ofertës së Inter për ta marrë lojtarin në huazim.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni