Home » Futboll » Iniesta do ta humb lojën e finales sepse ëdhtë i lenduar

Iniesta do ta humb lojën e finales sepse ëdhtë i lenduar

iniaestaBarcelona të mërkurën me fitoren 3:1 kundër skuadrës meksikane Atlante u plasua në finale të Kampionatit botëror për skuadra, ndërsa në këtë finale duket se nuk do të mund të shfrytëzojë shërbimet e mesfushorit të vlefshëm Andres Iniesta.

Futbollistët e Barcelona me sukses e përmbyllën takimin me rezultat 3:1 duke u kualifikuar në finale. Por, në finale nuk mund të llogaritë në Andres Iniesten, i cili në këtë ndeshje u lëndua edhe pse priten analizat e hollësishme për ta vërtetuar gjendjen e tij dhe masën e lëndimit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni