Home » Kampionati Gjerman » Hyka lojtar i shkëlqyeshëm

Hyka lojtar i shkëlqyeshëm

Futbollisti i kombëtares kuqezi, Jahmir Hyka, luajti shkëlqyeshëm në miqësoren që ka zhvilluar skuadra e Mainzit, e cila shënoi fitore me rezultat 5:1 kundër Fortunës së Dyseldorfit.

Hyka nisi ndeshje si titullarë megjithëse nuk ka shënuar asnjë gol, ai dy herë ka asistuar në dy golat që shënuan bashkëlojtarët e tij. Hyka ka asistuar në golin e parë dhe te ai i treti. Jahmir Hyka luajti 57 minuta dhe ka marrë notë të lartë nga Shtabi Teknik i Manzit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni