Home » Futboll » Huntelaar: Nuk jam Van Basten

Huntelaar: Nuk jam Van Basten

KlaasJanHuntelaar_621928Sulmuesi i AC Milan-it, Klaas Jan Huntelaar është shprehur duke thënë se ai nuk mund të krahasohet me legjendën e Milan-it, Marco Van Basten.

Sulmuesi i AC Milan-it holandezi Klaas Jan Huntelaar shënoi dy gola për klubin kundër Catania, gjatë fundjavës së kaluar, dhe kjo ka ngjashmëri me legjendën e klubit Marco Van Basten.

“Mos më krahasoni me Van Basten“, Huntelaar i sugjeroi MilanNews. “Ai është pjesë e historisë së Milanos, unë vetëm shënova dy gola të rëndësishme.“ Lojtari ishte kritikuar shumë për shfaqjet e tij të dobëta në San Siro, por ai i shokoi gjitha kritikat duke shënuar dy gola në ndeshjen e fundit që kishin shijen e tre pikëve./botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni