Home » Kampionati Botëror "Brazili 2014" » Holandë-Spanjë, formacionet e mundshme

Holandë-Spanjë, formacionet e mundshme

Holandë-Spanjë, formacionet e mundshmeAskush në Spanjë nuk e ka harruar 13 qershorin 2014, kur Holanda shkatërronte Spanjën 5-1 në ndeshjet e fazës së grupeve të “Brazil 2014”. Kur nuk kanë kaluar as edhe një vit dy kombëtaret ndeshen sërish me njëra-tjetrën, kësaj here në një përballje miqësore, raporton Portali Albeu.

Holanda vjen pas barazimit 1-1 në shtëpi kundër Turqisë, ndërsa Spanja pas fitores 1-0 ndaj Ukrainës.

Guus Hiddink nuk ka bërë shumë ndryshime në formacion, ndërsa Del Bosque pritet të zbresë me një 11-she totalisht të rinovuar.

Holandë-Spanjë luhet në “Amsterdam Arena” dhe starton në ora 20:45.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni