Home » Kampionati Anglez » Higuain i lënduar dhe mungon 3 javë

Higuain i lënduar dhe mungon 3 javë

Klubi mbretëror, Real Madridi, ka paralajmëruar se do të jetë tri javë pa shënuesin më të mirë, Gonzalo Higuain.

Ai do të mungojë tri javë për faktin se ka pësuar lëndim gjatë ndeshjes me skuadrën e Mallorcas. Sulmuesi më i mirë në elitën spanjolle ka lënduar shputën e këmbës.

Ky lëndim do të paraqes problem te skuadra e Realit për arsye se Higuainin për dhjetë ndeshje ka shënuar 11 gola. Lëndimin e tij do të ketë mundësi të shfrytëzojë Benzema, i cili ka mundësi t’i dëshmojë vlerat e tij.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni