Home » Kampionati Anglez » Hidhet shorti i FA Cup, këto janë çiftet

Hidhet shorti i FA Cup, këto janë çiftet

Hidhet shorti i FA Cup, këto janë çiftetSkuadrat e kualifikuara në raundin e katërt të FA Cup i kanë mësuar kundërshtarët e tyre të radhës.

Në fakt në pesë çifte ende nuk dihet skuadra e kualifikuar pasi që ndeshjet e para kanë përfunduar në barazim dhe se duhen edhe 90 minuta për të mësuar skuadrën që do të kaloi më tutje.

Arsenali në raundin e katërt të FA Cup do të takohet me skuadrën që e eliminoi Manchester Cityn, Middlesborough. Liverpooli nëse e eliminon Boltonin do të takohet me skuadrën e Crystal Palace, ndërsa Manchester United do të takohet me fitusin nga ndeshja Preston-Shefield United nëse e eliminon skuadrën e Cambridge.

Çiftet janë këto:
Crystal Palace vs Liverpool ose Bolton Wanderers
Arsenal vs Middlesbrough
Aston Villa vs Leicester City
West Brom vs West Ham
Bradford City vs Sunderland or Fulham
Blackburn Rovers vs Stoke City
Derby County vs Reading
Preston North End ose Sheffield United vs Cambridge United ose Manchester United

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni