Home » Kampionati Spanjoll » Henry shënoj Barcelona fitoj

Henry shënoj Barcelona fitoj

henryDM2504_468x704Futbollistët e Barcelonës shëuan edhe një fitore të vlefshme në Kampionatin e Spanjës në futboll.

Pas fitores 1:0 të dielën që e lamë pas ndaj rivalit të madh, Realit, katalunasit vazhduan edhe me fitoren e radhës, kësaj here si udhëtues me rezultat 2:0 mundën Xerezin.

Kampioni i Spanjës, me golat e Henryt në minutën e 47-të dhe Ibrahimovic në atë të 93-të siguruan një fitore domethënëse dhe e përforcuan edhe më shumë kreun e tabelës së klasifikimit me 33 pikë ose e kanë lënë me pestë pikë më pak pas vetes, Realin. Xerezi zë vendin e 19-të me 7 pikë dhe ka një gol-dallim katastrofë 4:23.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni