Home » Kampionati Gjerman » Hamburger SV mundi Werderin

Hamburger SV mundi Werderin

hamburgSkuadra e futbollit Hamburger SV e ka mposhtur me rezultat 2:1 në ndeshjen derbi skuadrën e Werderit nga Bremeni, në ndeshjen e vlefshme të javës së 17-të të Kampionatit të Gjermanisë në futboll.

Mathijsen ka shënuar në minutën e 9-të për mikpritësit si dhe Jansen në minutën e 36-të e ka ngritur epërsinë në 2:0. Golin e vetëm për Werderin e ka shënuar Naldo në minutën e 90-të të ndeshjes.

Hamburger SV më këto tri pikë të reja kalon në pozitën e katërt me 31 pikë, ndërsa Werderi mbetët i pesti me 28 pikë.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Hamburger SV mundi Werderin "

 1. drenu says:

  badihav a bajerni nuk e lshon

Komentoni