Home » Futboll » Guti lëshon Spanjën për Italin

Guti lëshon Spanjën për Italin

gutiMesfushori spanjoll Guti mund të largohet nga Reali i Madridit që në afatin kalimtar të janarit, bëjnë të ditur mediat spanjolle.

‘El Mundo Deportivo’ shkruan se Guti mund të lërë La Ligën për Serie A gjatë afatit kalimtar dimëror. Përfaqësues të Realit pritet të udhëtojnë në Itali në ditët e ardhshme për t’u takuar me ekipet e interesuara, përfshirë Interin, Milanin dhe Sampdorian.

Një pengesë mund të jenë kërkesat e vetë lojtarit, që merr një pagë prej 4 milionë funtesh në vit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni