Home » Futboll » Guardiola kërkon përforcime

Guardiola kërkon përforcime

Edhe kampioni i Evropës respektivisht i Spanjës, Barcelona, ka shprehur interesim t’i përforcojë radhët me futbollistë të rinj.

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, dëshiron ta zëvendësojë sulmuesin Thierry Henry me futbollistin David Silva, i cili luan në radhët e Valencisë.

Gazeta e njohur spanjolle, “AS” shkruan se Guardiola pret që Henry të largohet nga Nou Camp në fund të këtij kampionatit dhe e sheh yllin spanjoll Silva si zëvendësim ideal për të. Guardiola po ashtu është një fans i madh i bashkë-lojtarit të Silvas, Juan Mata.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni