Home » Kampionati Spanjoll » Guardiola ka dhënë deklaratë të çuditshme dhe interesante për mediat spanjolle

Guardiola ka dhënë deklaratë të çuditshme dhe interesante për mediat spanjolle

Pep Guardiola, trajner i Barcelonës, megjithëse ka shënuar fitore me skuadrën e tij 5:0 ndaj Teneriffes, ka dhënë deklaratë të çuditshme dhe interesante për mediat spanjolle.

Sipas tij, Teneriffe në disa çaste i ka lodhur më lojë sidomos në 30 minutat e parë të lojës. “Derisa e shënuam golin e parë loja ishte shumë e barabartë dhe dallimi ishte vetëm se Teneriffe dështoi të shënojë.

Ata kishin tre raste të pastra dhe ne ishim në telashe, por pas golit të parë loja ishte më ndryshe”, tha Guardiola.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni