Home » Kampionati Spanjoll » Guardiola i kënaqur me futbollistët e tijë me fitore

Guardiola i kënaqur me futbollistët e tijë me fitore

pep-guardiolaMe shumë mund të madh Barcelona ka arritur një fitore minimale 1:0, por shumë të vlefshme, madje sipas disave pas një penalltie të dhuruar kundër rivalit të qytetit Espanyol.

Mirëpo, megjithatë trajneri Pep Guardiola ishte i kënaqur me futbollistët e tij e natyrisht edhe me fitoren. “Javëve të kaluara kemi pasur shumë obligime dhe kjo u hetua në pjesën e dytë të ndeshjes. Espanyol ka bërë trysni të madhe, ndaj fitorja për këtë shkak është edhe më e vlefshme.

Ishim të lodhur, ndërsa kjo oshte edhe kryendeshje “, ka thënë trajneri i Blaugrandëve Pep Guardiola. “Dëshiroj t’i përgëzoj lojtarët e mijë sepse kemi mposhtur një skuadër të madhe “, ka lavdëruara Guardiola rivalin e qytetit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni