Home » Kampionati Spanjoll » Guardiola e dëshiron titullin në këtë xhiro

Guardiola e dëshiron titullin në këtë xhiro

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, shpreson ta fitojë titullin e La Ligas në ndeshjen e të mërkurës kundër Levantes.

Blaugranëve u duhet vetëm një pikë nga tri ndeshjet e mbetura për t’u shpallur kampionë të Spanjës, ndërsa do ta fitonin që të martën titullin nëse Reali dështon të fitojë ndaj Getafes.

“Duhet ta fitojmë titullin më të rëndësishëm të vitit, Ligën, sa më shpejtë që është e mundur”.

“Është gjithmonë vështirë ta fitojmë këtë titull. Tre vitet e fundit ka qenë e komplikuar dhe ka qenë një sfidë e madhe”, u ka thënë trajneri gazetarëve.

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni