Home » NBA » Golden State triumfon bindshëm ndaj Washingtonit

Golden State triumfon bindshëm ndaj Washingtonit

Golden State triumfon bindshëm ndaj WashingtonitEkipi i Golden Stata shënoi fitore bindëse me rezultat 107:76 në ballafaqim me Washingtonin. Stephen Curry ishte prej më të dalluarve te Golden State, i cili realizoi 24 pikë dhe qe më i merituari për këtë fitore të thellë.

Golden State kryeson me 57 fitore e 13 humbje në Konferencën e Perëndimit, ndërsa Washington është i pesti me 40 fitore e 31 humbje në Lindje. Utah-Minessota në kohën e rregullt përfundoi baras (96:96), ndërsa pas vazhdimeve Minnesota fitoi me rezultat 106:104.

Rezultatet e kësaj xhiroje janë: Utah-Minnesota 104:106, Indiana-Houston 100:110, New York-Memphis 82:103, Brooklyn-Boston 91:110, Chicago-Charlotte 98:86 dhe Golden State-Washington 107:76.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni