Home » Futboll, Kampionati Botëror "Brazili 2014" » Gjashtë javë pushim për Van Persie

Gjashtë javë pushim për Van Persie

VanPersieArsenali ka njoftuar se Robin van Persie do të jetë i menjanuar për gjashtë javë.

Sulmuesi pësoi një dëmtim kyçin e këmbës 10 minuta para përfundimit të ndeshjes Holandë me Italinë, që është dashurë të dal nga fusha.

Van Persi i la shqetsimet dhe tha se do të mundë të luaj për katër deri gjashtë jav, tha të dielën.

Arsenalie ka konfirmuar e rehabilitimit dhe ka pranuar të luaj pa 26 vjeçarin, dhe duke deklaruar se ai do të kthehet në Angli për ta vazhduar rehabilitimin e tijë.

Van Persie do të mungoj në disa lojë të klubit të tij por duhet te jetë përsëri në dispozicion deri në Krishtlindje.

Një deklaratë zyrtare e shfaqur në web faqen e internetit të Arsenalit: Pas Kujdesit të Van Persi te dhënë nga Fa Holandeze, ai përsëri do të udhëtojë këtë javë në Londër dhe të vazhdojë mjekimin me ekipin mjkësor të Arsenalit në Londër./sportitotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni