Home » Xhudo » Gjakova e Kelmendi në Austri

Gjakova e Kelmendi në Austri

Drejtori sportiv i Federatës së Xhudos së Kosovës, Driton Kuka, tha se kampionia e botës, xhudistja Majlinda Kelmendi së bashku me Nora Gjakovën, janë në përgatitje në Lignano të Italisë.

“Majlinda dhe Nora do të përgatiten deri me 8 janar në Itali, kurse prej kësaj date e andej do të shkojnë në Mitersil të Austrisë.

Atje vazhdojnë stërvitjet deri më 14 janar”, tha Kuka. Majlinda dihet se në vitin 2009 në Francë ishte bërë kampione e botës për U-20 dhe premton rezultate të reja në vitin 2010.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

2 Responses to " Gjakova e Kelmendi në Austri "

 1. ANNA says:

  KJO VAJZ E MERITONN KREJT KOSOVA EDHE SHQIPERIA ME DASHT KJO OSHT YLL I KOSOVESSSSSSS VETEM HEC PERPAR MAJLINDA DIJE SE KREJT KOSVA ME TY OSHT NORA PRESIM EDHE PREJ TEJ DIQKAAAAAAAA KET VITT

 2. leonora says:

  je emir po kshtu zdokesh be qe je bash kampione ne qerehhhhhhhhhhhhh po mir mirb ki titull kampioni en kosov se shpejit kampione ne kosv per futb oll te femrave e para njana kini me ja ni zanin s e shpejti majlinda

Komentoni