Home » Kampionati Italian » Gilardinho: Do ta mundim Milanin

Gilardinho: Do ta mundim Milanin

albergilardinoAlberto Gilardinho, sulmuesi i skuadrës së Fiorentinës nga Firenca, është i etshëm për të shënuar fitore ndaj skuadrës së njohur, Milanit.

Ai mendon se me fitoren ndaj Milanit edhe ta përmbyllin një vit të suksesshëm. Këtë fundjavë përkatësisht të shtunën në Firencë, Fiorentina do të përballet me Milanin. Pas humbjes në udhëtim ndaj Chievos vikendin e kaluar, Gilardinho thotë se ata e dinë se ku kanë gabuar dhe pret që të përmirësohen për ndeshjen e radhës dhe të kenë një fund të mirë të vitit 2009.

“E dimë se gabuam me Chievon dhe e dimë se çfarë duhet të bëjmë për t’i përmirësuar gabimet. Po ashtu e dimë se në Verona shkuam me disa lojtarë të lënduar dhe disa nuk ishin në formën më të mirë fizike. Tash duhet të përgatitemi mirë dhe me fitore ndaj Milanit ta përfundojmë vitin në stil”, tha Gilardinho.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni