Home » Futboll » Giggs thotë se tash po ja donë më miri

Giggs thotë se tash po ja donë më miri

ryan-giggsEdhe karriera e tij e shkëlqyeshme po i afrohet fundit, aloja 36-vjeçare e Manchester Unitedit Ryan Giggs thotë se pikërisht tash është duke luajtur futbollin më të mirë në karrierën e tij.

“Asnjë herë nuk kam qenë kaq i “uritur” për futboll. Humbjet edhe me tutje me djegin, ndërsa ky është shenjë për të vazhduar me lojë. Mendoj se aktualisht po luajë futbollin më të mirë që prej kur kam filluar dhe gjithsesi po jetojë në futboll “, ka thënë veterani në radhët e Man. Unitedit, i cili lojën e parë e luajti më 1990, ku fitoi dy tituj kampioni të Evropës dhe 11-të tituj të Anglisë (1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2007, 2008, 2009.).

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni