Home » Kampionati Anglez » Gerrard: Liverpooli do t’u kthehet trofeve

Gerrard: Liverpooli do t’u kthehet trofeve

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, beson se nuk do të kalojë shumë kohë para se klubi i tij të kthehet në garë për tituj sërish.

Redsat dështuan të kualifikohen për në Ligën e Kampionëve në fund të sezonit 2009/10, ndërsa sezonin e kaluar nuk u kualifikuan as për në Europa League.

Megjithatë, kalimi i klubit në pronësi të biznesmenit amerikan John Henry ka sjellë një atmosferë të re në Anfield, me Kenny Dalglish që u caktua si menaxher si dhe me përforcime të qëlluara në afatin kalimtar të janarit si Andy Carroll dhe Luis Suarez.

“Ajo çfarë mund t’ju them fansave është se Liverpooli do të kthehet së shpejti në mesin e trofeve, pasi ne po ecim në drejtim të duhur. Ne kemi lojtarë fantastik, struktura e klubit është e shëndetshme nga kreu deri te fundi, dhe kur kjo ndodh ekipi nuk është larg nga fitorja”, ka thënë Gerrard.

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni