Home » Kampionati Anglez » Gerrard i gatshëm për përplasje me City’n

Gerrard i gatshëm për përplasje me City’n

Kapiteni i Liverpoolit Steven është i gathëm që të përballet me Manchester City këtë fundjavë problemin e tij që pati me ijët.

Gerardi mungoi ne lojën miqësore Anglia me Brazilin sepse i duhej të shërohej nga lëndimi i papërfillshëm.

Mesfushori, që doli nga banka te fundit here qe luajtën kundër birmingham, ka perdorur pushim ndërombëtar që të rehabilitohet nga problemi i tijë dhe beson se është më së keqi.

U ndjeva shumë i lodhur pas lojës (Birmingham), që nuk isha gati për rikthimë,” tha Gerardi. “Unë bëra shumë pak trajnim në tre javë më parë.

“Më mer dy ose tri ditë që të shërohem nga lëdimi i asej loje, por në javen e kaluar kamë bërë punë të fort që të forcohem.

“Ndihem shumë mirë tani. Jamë duke shikuar drejt në fundjavë. Nuk kam asnjë pengesë mendore për të kaluar.

“Unë kam pasur problem me ijën time dhe më ka marr kohë që ta marr veten, por do të lirohem me injeksionin e dytë dhe duket se ka kryer punë ky trik.

“Deri tani ështe duke shkuar mirë dhe qellimi është që trajnimi të shkojë mir, pra unë jamë gati të luaj me City’n>”

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni