Home » Kampionati Spanjoll » Gerard Pique Barcelona drejtë titullit në La Liga

Gerard Pique Barcelona drejtë titullit në La Liga

Gerard Pique Barcelona drejtë titullit në La LigaMbrojtësi Gerard Pique e ka marrë rolin e analistit duke treguar së si skuadra e Barcelonës mund të shpallët kampion në La Liga.

Mbrojtësi gjigant ka thënë se nëse Barcelona e fiton “El Clasicon” shumë lehtë mund të shpallët kampion në Spanjë, pasi diferenca më skuadrën e Real Madridit do të rritet edhe më shumë.

“Synimi ynë është të fitojmë. Nëse e fitojmë ‘El Clasicon”, sigurisht së do të jemi shumë afër titullit. Duhet të jemi të fokusuar pasi është një ndeshje shumë e rëndësishme”, ka deklaruar Pique.

Bracelona dhe Reali përballën të dielën në orën 21:00, kurse diferenca në mes tyre është vetëm një pikë. Duhet cekur së të dyja këto skuadra janë kualifikuar në çerekfinale të Championsit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni