Home » Kampionati Italian » Gattuso shum i lumtur në Milano

Gattuso shum i lumtur në Milano

Gennaro Gattuso, futbollist i Milanit ka thënë se po kalon ditët më të mira me skuadrën gjigante Milanin.

Ai ndihet i lumtur që është në ngritje vetëbesimi në klubin e tij pas rezultateve të fundit. “Jam i kënaqur me këtë që jetoj tash. Problemet kanë kaluar dhe përfundimisht jam duke u stërvitur me vazhdimësi.

Madje kam arritur të luaj dy ndeshje brenda katër ditësh. Jam i lumtur për momentin pozitiv që skuadra po kalon, për pozitën tonë në tabelë. Mentaliteti jonë po ndryshon. Kur ne dalim në fushë, kemi më shumë vetëbesim dhe e shihni sigurinë në vetë futbollistët. Kemi më pak frikë”, tha Gattuso.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni