Home » Futboll » Gattuso në dimër shkon në Chelsea

Gattuso në dimër shkon në Chelsea

Gennaro-Gattuso3Mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso, gjatë dimrit pritet të transferohet te Chelsea dhe të jetë sërish nën urdhrat e teknikut Carlo Ancelotti, shkruan “Gazzetta dell Sport” të martën.

Sipas gazetës, Gattuso nuk është i lumtur me rolin e zëvendësuesit te Milani dhe për këtë arsye dëshiron të largohet nga “San Siro”. Krerët e Chelseat tashmë kanë vënë kontaktet me skuadrën e Milanit për mundësinë e transferimit të Gattusos.

Ky i fundit në Premier League kërkohet edhe nga Manchester City.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni