Home » Futboll » Gashi kalon në Helsingborg

Gashi kalon në Helsingborg

Futbollisti Ardian Gashi është larguar nga skuadra e futbollit norvegjez, Frederikstad, duke kaluar në radhët e skuadrës elite të Suedisë, Helsingborg. Ai e ka nënshkruar kontratën dyvjeçare me me Helsingborgun.

Mesfushori gjakovar që ka 29 vjeç, ka luajtur në shumë skuadra deri më tash si në: Kongsvinger, Molde, Ørn Horten, Valerenga dhe Brann Bergen të Norvegjisë.

Me Branin ka fituar dy tituj kampioni. “Me angazhimin e Gashit, kemi siguruar një futbollist më shumë më përvojë dhe një mesfushorë të mirë. Ai është një fitues i vërtetë me standarde të larta për veten dhe klubin ku ka luajtur”, tha Conny Karlsson, trajneri i Helsingborgut.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni