Home » Kampionati Anglez » Futbollistët e West Ham United u bënë “copa” mes vete

Futbollistët e West Ham United u bënë “copa” mes vete

Futbollistët e West Ham United u bënë “copa” mes veteWest Ham United kaloi tutje në FA Cup. Ekipi i Sam Allardyce mposhti Evertonin pas ekzekutimit të penalltive, pasi kohe e rregullt përfundoi baras 2:2.

Por, gjatë kësaj ndeshje ndodhi një moment jo i këndshëm. Mark Noble e James Tomkin, dy futbollistët e West Hamit, u përsheshën mes veti.

Gjithçka filloi pasi Noblel kritikoi Tomkin, i cili në një moment dështoi përballë sulmuesit të Evertonit, Romelu Lukaku, raporton tabloidi britanik, Daily Mail.

Fatmirësisht, gjithçka është rregulluar shpejtë pas ndërhyrjes së bashkëlojtarëve të tjerë dhe gjyqtarit të ndeshjes. Kurse, menaxheri Sam Allardycenuk e ka bërë të madhe këtë punë pas ndeshjes.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni